Domů > Novinky > Obsah

Růst Hack: Kontrolovat a sledovat obsah vody v půdě

May 05, 2016

Pěstování konopí v nádobách, ať již doma, venku nebo ve skleníku, umožňuje zahrádkáři převzít plnou kontrolu nad půdy a obsah vody kořeny svých rostlin. Rostliny rostoucí v podmáčené půdě bude vadnutí a žluté podobně jako rostliny rostoucí v suchých půdách, tak nedělejte tu chybu, že přidání více vody...

Když kořeny rostlin najdete sami v nad vodou půdy, tolik věcí začnou pokazit. Rostliny kořeny potřebují kyslík přežít (na rozdíl od jejich nadzemní protějšky, listy) a bez žaber, nemohou dýchat pod vodou. Plavání ve vodě anaerobních bakterií převzít a začít konzumovat kořeny a jiných organických látek, zatímco absorbují hnojivo v tomto procesu. Podmáčené kořeny nemůže absorbovat vodu, dusíku a není provádět žádnou z funkcí, které mají sloužit. Nejprve si všimnete půdy pachy shnilé, že rostlina neodkvete, jako by neměl žádnou vodu, listy začínají žloutnout z nedostatku dusíku a nový růst začíná umírat. Nenechte se tím náhodou trávu; Začněte tím, že míchá do nějaké dobře odvodnění půdy a nikdy vodu příliš často.

To je nemožné udělat přesné doporučení pro závlahy, který bude fungovat pro každého. Teploty, vlhkosti, proudění vzduchu a světla z prostředí rostlin v květináčích rostou ve všech vliv vody požadují na půdě. Čím vyšší poptávka, tím více potřebujete zavlažovat. Jen málo dva pěstitelé zachovat jejich zalévání plány stejné vzhledem k množství proměnných, které jdou do vody poptávky, takže zde je přehled s několika hlavních vlivných osobností.

Vysoké teploty v prostředcích growroom, kterou voda se rychle odpařuje z každého povrchu rostliny a kořeny budou sát vodu z půdy rychleji, než by při nízkých teplotách. Opak platí pro nízké teploty.

Rostliny konopí jako rozsah vlhkosti 55 – 65 % relativní vlhkosti, ale mnozí zkušení pěstitelé se ujistí, že vlhkost zůstane mezi 50 – 55 % během květu k prevenci hniloby pupenů. Jednoduše stačí prostředí s vysokou vlhkostí dát menší nároky na vodu z půdy, zatímco rostliny v nízká vlhkost přihodit rychleji a vyžadují vodu z jejich kořenů. Větrací ventilátory řízení vlhkosti, ale pěstitelé používat cirkulující ventilátory pro proudění vzduchu k posílení stonky dostatečně, takže může pojmout až liber pupenů, ale toto proudění vzduchu rovněž zvyšuje olistění transpirace a vody poptávka od kořenů.

Při zalévání, musíte k nasycení půdy dost, takže o pětinu objemu jste přidali kanalizace ze dna. Při nasycení většina dobře propustná půda by měl držet kolem 45 – 50 % vody. Pokud voda trvá příliš dlouho chcete-li začít čepovat, jste pravděpodobně přidali dostatek perlit nebo vermikulit a tento problém zřejmě neodejde dokud repot s adekvátnější půdy.

Mnoho pěstitelů se doporučuje do vody, když jejich půda je suchá až první koleno, ale ujistěte se, že budete poslouchat vaše rostliny. Zkuste přijít na to, kolik dní vaše rostliny může jít bez vody dříve, než začnou, vadnutí, to bude znamenat, přesně jak suché příliš suché opravdu je. Jakmile se dostanete do tohoto bodu, kterou můžete buď Ponořte prst v půdě se podívejte jak hluboko je půda je suchá, zvedněte džbánek vidět, kolik váží, použijte půdy vodoměr k měření objemové obsah vody v půdě, nebo všech výše uvedených.

Pokud budete čekat příliš dlouho zalít kytky mohl dostat příliš suché půdy. Když obsah vody půdy klesne pod 10 %, možná bude nutné míchat v "smáčedlo" se pomocí vody a zkontrolujte, zda voda skutečně proniká do půdy. Zvlhčujících kapek, jako je neparfémované mýdlo, (ideálně takovou, která neobsahuje žádné biocidy jako methylisothiazolinone), pomáhá vodu znovu všechny půdy vlhké, protože to snižuje povrchové napětí vody. Bez vody jednoduše vzít nejjednodušší cestu rovně dolů na dno hrnce, aniž by kontakt s některým z kořenů.


Zalévání dostatečně tak, aby odkapával z hrnce zabránit sůl sestavení, které mohou způsobit živin zámek v a pH kolísá. Rovnoměrné zavlažování to stále moc znamená, že je třeba vyprázdnit hrnce s dostatkem vody, aby celý objem hrnce odčerpá ze dna každé dva týdny. I v případě, že použití měřiče, sondy, vlhkoměry a teploměry, nic nepřekoná, jednoduché poslouchat vaše rostliny. Čísla a hodnoty mohou výrazně pomoci v procesu pěstování, ale jsou rozhodně žádná náhrada za pozornost a ukončení péče.